Po odprawionej Mszy Św. korowód dożynkowy na czele z orkiestrą z Lubaczowa przeszedł na miejscowy Stadion Sportowy.
Wszystkich uczestników dożynek i zaproszonych gości m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Dyrektor ANR w Rzeszowie Zygmunt Sosnowski, dziekani: lubaczowski ks. Andrzej Stopyra, z Narola ks. Czesław Szczerba i Cieszanowa ks. Józef Dudek, burmistrzowie i wójtowie powiatu lubaczowskiego oraz radni powiatu i gminy oraz gości z Jaworowa na Ukrainie powitał Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Pan Andrzej Gryniewicz i Starosta Lubaczowski Pan Józef Michalik. Następnie starostowie gminni Pani Grażyna Henry z domu Osiowa i Pan Marian Różański oraz starostowie powiatowi Pani Krystyna Ozimek ze Starego Sioła gm. Oleszyce i Pan Piotr Jacyk z Kobylnicy Wołoskiej gm. Wielkie Oczy dokonali wręczenia chleba, którym gospodarze dożynek podzielili się z uczestnikami uroczystości. Wręczenia chleba dokonali również goście z Ukrainy, Przewodniczący Rejonowej Rady w Jaworowie i Burmistrz Jaworowa.
21 rolników odebrało odznaki ,,Zasłużony dla rolnictwa,, nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przyznany Medal św. Izydora patrona rolników – odznakę Honorową Podkarpackiej Izby Rolniczej otrzymał Pan Wiesław Witko.
Święto Plonów zgromadziło w roku bieżącym wyjątkową ilość wieńców dożynkowych, których było 38 i brały udział w konkursie ,,Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy,, Zwyciężył wieniec z Majdanu Lipowieckiego, drugie miejsce zajął wieniec ze Skolina a trzecie z Oleszyc. Jury przewodniczył ks. Józef Dudek, diecezjalny duszpasterz środowisk twórczych.
W konkursie kulinarnym oceniano potrawy przygotowane przez 31 Kół Gospodyń Wiejskich. Jury pod przewodnictwem Bartłomieja Wojtowicza za najlepszą potrawę uznało roladki drobiowe w sosie żurawinowo – jabłkowym KGW z Chotylubia, drugie miejsce zajęła kaczka faszerowana musem mielonym KGW Futory, a trzecie miejsce KGW Żmijowiska za żeberka pieczone w kapuście z grzybami. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymało KGW ze Starego Sioło za kotlety z kaszy gryczanej z maczką grzybową.
Podczas święta przygrywały ludowe kapele. Równoległe nagrody otrzymały wszystkie występujące zespoły: ,,Sokoły” z Cieszanowa, ,,Szpaki” z Łukawca, ,,Roztocze„ z Narola i ,,Stokrotki„ z Cewkowa.
Na stadionie sportowym swoje stoiska miały instytucje obsługujące rolników, wystawcy wikliniarstwa, wypieków i figur ogrodowych, produktów pszczelarskich, rękodzieła ludowego, kosmetyków naturalnych i inne. Szczególne zainteresowanie budziła wystawa ciągników i sprzętu rolniczego rolników Gminy Oleszyce i Rol-Mech-u z Lubaczowa, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Dla dzieci atrakcją był dmuchany zamek, przejazd bryczką ciągniętą przez kucyki, lody, popcorn i inne atrakcje. Na koniec odbyła się zabawa taneczna.
Impreza ta nie miałaby miejsca gdyby nie liczni sponsorzy i fundatorzy nagród, którym się należą się ogromne podziękowania.
Święto plonów odbyło się przy pięknej pogodzie i licznie zgromadzonych uczestnikach.
Do zobaczenia za rok na dożynkach gminnych.