2018-05-09     Grzegorza, Karoliny, Karola     "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie." Cyceron    
Strona główna / Wiadomości

Ferie zimowe w Oleszycach

Tradycją jest już, że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach w okresie ferii zimowych organizuje dla dzieci bezpłatne zajęcia plastyczno-edukacyjne połączone z grami i zabawami. Biorą w nich udział zarówno dzieci z terenu Oleszyc jak i dzieci odwiedzające swoją rodzinę. Tegoroczne zajęcia odbywały się w dniach 5-10 lutego. Tematami przewodnimi była ekologia i dokarmianie ptaków zimujących w Polsce.

Tydzień zajęć rozpoczęliśmy od wykładu Pani Niny Hamułki, która na co dzień pracuje w Nadleśnictwie Oleszyce. Zaproszony gość fachowo wytłumaczył dzieciom jak prawidłowo dokarmiać ptaki a także nauczył rozpoznawać gatunki zimujące w Polsce. Po krótkiej prelekcji, uczestnicy pod okiem Pani Niny wykonali karmy dla ptaków z ziaren i smalcu. We wtorek na scenie MGOK, przed najmłodszymi wystąpił „ Teatrzyk Wesoły Melonik” który w krótkim przedstawieniu pokazał dzieciom, że warto być miłym i używać magicznych słów- proszę, dziękuję i przepraszam. Po spektaklu dzieci bawiły się podczas zajęć plastyczno- ruchowych prowadzonych przez wolontariuszkę programu Projektor, studentkę Uniwersytetu Rzeszowskiego Panią Sylwię Maszlankę, która przyjechała do nas na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach. Tematem zajęć były zbliżające się walentynki. Wszyscy uczestnicy wykonali serduszka z masy solnej, które mogli podarować swoim ukochanym. Podczas zabawy ruchowej dzieci nauczyły się, że warto mówić innym coś miłego. W kolejnym dniu warsztatów wykonywaliśmy karmniki dla ptaków wykorzystując drewniane patyczki po lodach. Wszyscy mali konstruktorzy stanęli na wysokości zadania i zbudowali piękne kolorowe dzieła sztuki. Czwartek upłynął nam pod hasłem pracy w grupach. Zajęcia zaczęliśmy od zabawy w kalambury, a następnie podzieliliśmy się na 5 zespołów i rozpoczęliśmy rozwiązywanie quizu o tematyce ekologicznej. Zajęcia w grupach pozwoliły zacieśnić więzi pomiędzy uczestnikami spotkań, pobudziły kreatywność dzieci, oraz zmotywowały do wykorzystania wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych dni zajęć.
W piątek dzieciaki nauczyły się wykorzystywać opakowania po różnych produktach, rolki po papierze czy ręcznikach,  patyczki po lodach by stworzyć coś zupełnie nowego- szkatułki, organizery biurkowe czy papierowe figurki.
Na zakończenie ferii odbyła się dyskoteka, podczas której uczestnicy wspólnie bawili się i tańczyli.

Każdy z dni warsztatowych przeplatany był grami i zabawami. Uczestnicy mogli zagrać w wygibajtusa oraz poskakać na skakance lub zagrać w gumę. Dodatkowo organizowane były zabawy z chustą animacyjną. Podczas całego tygodnia dzieci uczęszczały także na seansy filmowe w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych odbywających się w świetlicy MGOK.

 Galeria zdjęć

Utworzony:2018-02-15 14:46:17
Autor:      Dane Urzędu
      Władze Gminy
      Referaty Urzędu
      Herb i Sztandar
      Rada Miejska
      Komisje Stałe Rady
      Sołectwa Gminy
      Dokumenty do pobrania
      Podatki i opłaty lokalne
      Petycje
Oleszyce
  © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o.